BISS SIA Lapas karte | Ieiet | Reģistrācija
Sākumlapa Preču katalogs Sistēmas un risinājumi Pakalpojumi Jaunumi Par mums Kontakti
Baltijas informācijas un drošības sistēmas
 
Kontakti
Adrese: Slokas 13a, Riga, LV-1048, Latvia
Telefons: +371 67603360, 67611722, 67805805 (serviss)
Fakss: +371 67611806
E-pasts: sales@bis.lv
Skype: biss_avp
Papildinformācija:
Darba laiks: Pirmd.-Piektd. 9:00 - 18:00
Partneri
Sistēmas un risinājumi Pakalpojumu automatizācija Transporta reģistrācija un uzraudzība
Autotransporta monitoringa nolūkam tiek izmantota transporta līdzekļu numuru identifikācija, kas veicama ar elektronisko automašīnas zīmi vai arī valsts numura zīmes atpazīšana.

Elektroniskā automašīnas zīme ir piestiprināta pie automašīnas vai atrodas aiz vējstikla un automātiski tiek nolasīta, piemēram, pirms barjeras vai uz izdalītās zonas robežas. Autovadītāja identifikācija notiek ar viņa kartīti vai breloku, kuru autovadītājs „parāda” nolasītājam, pie tam viņš var atrasties jebkurā automašīnā vai pat ārpus tās. Tādā veidā, atkarībā no noteiktā uzdevuma, var identificēt tikai transportu, tikai vadītāju, jeb kombināciju "vadītājs ar transportu". Kā piemēru var aprakstīt sistēmu Transit, kuras elementi ir nolasītājs ar darbības attālumu līdz 10m un nelielas iekārtas, kas uzstādītas automašīnā - busteri (booster). Autovadītājs pirms braukšanas ievieto busterī savu personīgo kartīti (ar darbības attālumu 10 cm), bet busters nodod nolasītājam savu un kartītes numurus. Tāds risinājums ļauj kontrolēt gan transportu, gan vadītāju, izmantojot viņa parasto caurlaidi - bezkontakta kartīti.

Valsts numuru vizuālā atpazīšana ir veiksmīgi integrēta pieejas kontroles sistēmā, papildinot vai nomainot automašīnas elektronisko zīmi. Mūsu piedāvājamie programmu-aparatūras moduļi nodrošina numuru atpazīšanas kvalitāti 92-96% robežās. Dotā tehnoloģija var tikt izmantota, piemēram, sistēmās, kur pietiekoši lielu daļu izveido "gadījuma" automašīnas, kuras nepieciešams reģistrēt (piemēram, autostāvvietā pie tirdzniecības centra).


RFID zīmes un nolasītāji
RFID nolasītāji un tegi (zīmes, kartītes) ar lielu darbības rādiusu (vairāk ka 1 m) tiek pielietotas autotransporta uzskaites sistēmās, autotransporta uzņēmumos un autostāvvietās (abonementi).

Nolasīšanas rādiusa palielināšana panākta ar frekvences UHF - 868 Mhz vai 2.4 GHz (UHF)diapazona izmantošanu un virzītām antenām, kā arī ar aktīviem tegiem, kas aprīkoti ar barošanas avotiem (parasti ar litija baterijām), ar kalpošanas ilgumu ne mazāku kā 3-5 gadi. Nolasīšanas distances palielināšana paātrina reģistrāciju un paaugstina komfortu auto vadītājam (nav nepieciešams atvērt automašīnas logu), tomēr ir jāņem vērā, ka pārāk liela nolasīšanas distance rada papildus problēmas – piemēram, barjera var atvērties pirms automašīnas, kurai nav caurlaides, bet mašīna, kas atradīsies aiz tās un kurai būs caurlaide, netiks ielaista.

Aktīviem tegiem (identifikatoriem) var būt industriāls izpildījums ar mehānisku aizsardzību pret bojājumiem, šajā gadījumā tie stiprinās ārpusē uz mašīnas virsbūves. Kartīte parasti atrodas pie auto vadītāja un var neatbilst vienai mašīnai (piemēram, autostāvvietā var iebraukt ar vienu automašīnu, bet izbraukt ar citu).GPS monitorings
Tehnoloģiju attīstība ļāvusi izveidot kompaktas un diezgan lētas iekārtas, kas ietver GPS-uztvērēju, GSM-modemu, ievadīšanas-izvadīšanas portus sensoru pieslēgšanai, kā arī vadības mikrokontrolieri. Tādas iekārtas var būt iebūvētas praktiski jebkurā transportlīdzeklī, un periodiski nodod uz serveri telemetrisku informāciju – tajā skaitā tekošās koordinātes, degvielas līmeni, spiedienu riepās, dzinēja un durvju stāvokli un citu noderīgu informāciju.

Tādas iekārtas nodrošina praktiski nepārtrauktu visu transporta līdzekļu identifikāciju, ieskaitot to izvietojumu un stāvokli. Programmatūra vai nu ietilpt piegādes komplektā, vai ari ir izvietota uz servera, kas var pārbaudīt vienlaicīgi tūkstoti iekārtas. Klienti saņem atskaites caur Internetu.

Mēs piedāvājam arī stacionāru objektu monitoringu ar oriģinālu atskaišu ģenerācijas sistēmu. 
 RTLS identifikācija
RTLS (Real Time Location System) izmanto mazjaudīgus raidītājus uz transporta, kas ar periodu dažas sekundes raida īsu paketi ar savu ID frekvenču diapazonā 2,4 GHz. Uztvērējs reģistrē paketes un to intensitāti, pēc kuras var novērtēt attālumu starp uztvērēju un raidītāju. Maksimālais transporta reģistrācijas attālums - līdz 100 m, pie tam salīdzinot ar GPS, tiek nodrošināts darbs arī ārpus atklātas telpās (angāros, garāžās, zem tiltiem u.t.t.), sliktos laika apstākļos un augstāka precizitāte.

Ar RTLS izmantošanu izstrādāta un veiksmīgi funkcionē kustības grafika un transporta tehnoloģiskās apstrādes reģistrācijas un kontroles sistēma. Nolasītāji pieslēgti Internetam un uzstādīti pie izbraukšanas no autoparka, galapunktos un kontrolvietās. Tegi ir uzstādīti transportlīdzekļos aiz vējstikla. Servera programmatūra saspiež ienākošos datus un identificē visus notikumus, kas attiecas uz transporta līdzekli – iebraukšanu, izbraukšanu, tranzītu u.c. Atskaites ir pieejamas caur Internetu.